Polska Sieć IRCX


Home      Ulubione

  Co to jest IRC

  Podstawowe pojęcia

  Komendy IRC/IRCX

  Ogólne zasady

  Emotikony

  Akronimy  O sieci

  Serwery

  Administracja

  FAQ

  IRC via WWW

  Rejestracja kanałów

  NickServer

  Logi  Opis  Download    Kontakt

  Rozrywka

 
Dziś jest Sobota - 20 dzień Lipca 2024 roku. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

mIRC - Opis połączenia

Po uruchomieniu programu i zamknieciu okienka About mIRC (informacje dotyczące wersji) pojawia sie okno dialogowe mIRC Options W polu Full Name wpisujemy swoje imię i nazwisko (oczywiscie zamiast tego mozemy wpisać tekst o dowolnej treści) a przy "e-mail address" - dowolny tekst ."Nickname" to miejsce gdzie wpisujemy swój pseudonim pod którym bedziemy rozpoznawani na irc, natomiast w "Alternative" nick który użyjemy, gdy pierwszy bedzie juz zajęty.
Rozmiar: 878 bajtów

Nastepnie dodajemy server na który chcemy sie połaczyć . W tym celu klikamy przycisk ADD - w oknie które się pojawi (rys 2.) wpisujemy kolejno : "Description" - dowolna nazwe , "IRC Server" - adres servera irc (wpisz ircx.eu.org) , "Port(s)" - port (6667 lub 7000) , reszte pol nie musimy wypełniać.
Rozmiar: 878 bajtów

Wlasciwie w tym momencie możemy kliknąć "Connect to IRC Server" i juz znajdziemy sie w "ircowym swiecie" , jednak warto zagłębić sie w reszte opcji. W zakładce "Options" warto zaznaczyć "Reconnect on disconnection" - co spowoduje , ze po rozłączeniu z serverem irc nasz mirc automatycznie sprobuje polaczyć się ponownie".
Rozmiar: 878 bajtów

Przy "Identd" wpisujemy tak zwanego identa czyli nazwe ktora wystepuje przed "@" w naszym adresie na przykład Nick!~ident@pa23.warszawa.ppp.tpnet.pl.
Rozmiar: 878 bajtów

Z kolei w "IRC" radziłbym zaznaczyć dodatkowo 'Show users addresses' (pokazuje maske osoby wchodzacej lub wychodzacej z kanału) oraz 'Show in active : whois' co spowoduje ze po wykonaniu komendy /whois wynik zobaczymy w aktywnym oknie , a nie jak jest domyslnie w statusie.
Rozmiar: 878 bajtów

Zakładka perform też bywa pomocna - wpisujemy do niej komendy które beda wykonywane po połączeniu na przykład /join #polska - sprawi ze przy kazdym połaczeniu bedziemy wchodzić na kanal #polska.
Rozmiar: 878 bajtów

Teraz jestesmy w pelni gotowi do ircowania wracamy do zakładki Connect i klikamy "Connect to irc server". Aby wejsc na kanal /join #kanal na przykład /join #polska© Copyright by ircx.net.pl / ircx.eu.org 2000–2024